Newsy

02 08 2017 - 05:24

he World Games z chodzieżanami!

he World Games  z chodzieżanami!

Ceremonia otwarcia 10 Światowych Igrzysk Sportowych miała wspaniałą oprawę. Swoja obecnością to wielkie wydarzenie w naszym kraju zaszczycił m.in. Thomas Bach – prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Jose Perurena – prezydent International World Games Association (IWGA) czy Andrzej Kraśnicki – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uroczystość obejrzała także wielotysięczna widownia na Stadionie Wrocław.

Zdaniem wielu Igrzyska otworzyło imponujące multimedialne widowisko. Wsomina się o tym do dziś.
Gdy na areny wyszli sportowcy fajnie było słyszeć o wyczynach i sukcesach rodzimych przedstawicieli.
Wśród wielu dyscyplin były i takie bliskie naszemu regionowi.
Do Reprezentacji Polski do Igrzysk Sportowych The World Games powołana została dwójka zawodników UKS Delfinek Chodzież.
To Julia Małachowska i Filip Nowak. Chodziescy pływacy płynęli w sztafetach 4x100 m po powierzchni. Wśród kobiet Julia płynęła na pierwszej zmianie, a drużyna zajęła 7 miejsce. - Niestety nie mogliśmy wystawić najsilniejszej reprezentacji tylko dwie najszybsze zawodniczki i dwie bi-finsowe pływaczki z indywidualnymi kwalifikacjami. Wśród mężczyzn nasi reprezentacji także sklasyfikowani zostali na 7 miejscu, mimo iż rekord kraju poprawili o ponad 7 sekund. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Poprawionych zostało 5 rekordów świata i wiele rekordów Igrzysk. Mamy nadzieję, że start naszych młodych zawodników będzie dobrym prognostykiem na kolejne lata mówi nam Bartosz Smaruj, trener reprezentacji Polski.


PozostaŁe newsy

02 08 2017 - 05:19

Sypnęło rekordami

Sypnęło rekordami

Warto zaznaczyć, że dla Kingi i Julii Małachowskich był to pierwszy start w kategorii seniorek, a zdobyte doświadczenie na pewno będzie procentować

14 07 2017 - 06:07

Powołania na The World Games

Powołania na The World Games

Gliwice gościły uczestników Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach Juniorów kat. C i B oraz Seniorów. W zawodach udział wzięły najlepsze kluby w tej widowiskowej dyscyplinie sportu, Chodzież reprezentowało 19 zawodników z UKS Delfinek SP1 Chodzież.

29 06 2017 - 05:24

Płynęli na medal

Płynęli na medal

Byliśmy gospodarzami. Nie wypadało inaczej. Nasz dorobek to 41 medali w tym 17 złotych i pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

21 06 2017 - 05:50

Delfinek ponownie bezkonkurencyjny w PP!

Delfinek ponownie bezkonkurencyjny w PP!

Jeszcze nie tak dawno, na zorganizowanej przez Polski Związek Płetwonurkowania III Rundzie Klubowego Pucharu Świata, UKS Definek z Chodzieży pokazał kolejny lwi pazur. Tak, tak! Trener Bartosz Smaruj i jego podopieczni pokazali się z bardzo dobrej strony w olsztyńskiej Aquasferze.

21 06 2017 - 04:28

W płetwach pod i po wodzie

W płetwach pod i po wodzie

W konkurencji rozgrywanej po raz pierwszy na dystansie 400 m bf Weronika Prentka zajęła drugą lokatę w wraz z nowym rekordem polki seniorek, a w kategoriach C i D juniorek rekord Polski ustanowiła Laura Skóra.

09 03 2017 - 06:25

Niepowtarzalny championat

Niepowtarzalny championat

Okręgu Wielkopolskiego

20 12 2016 - 09:28

Płynęli nocą

Płynęli nocą

Niebawem jednego z uczestników czeka ultramaratom pływacki. – To tzw. Otyliada – 12-godzinny maraton. Co godzinę przysługuje 15 minut przerwy – podpowiada Paweł Lisecki.

20 12 2016 - 08:48

Nocna Laguna

Nocna Laguna

Na zamiejscowych nie było siły. Zdominowali poszczególne kategorie. Szef miejscowego basenu Tadeusz Drobczyński z uznaniem wypowiadał się na temat drugiej edycji nocnego pływania w Złotowie.

10 08 2016 - 05:49

Artur nie potrzebował kroplówki ...

Artur nie potrzebował kroplówki ...

W Gdyni czekała na niego solidny dystans. Miał nadzieję raz, że organizacja zawodów będzie przynajmniej tak dobra jak ostatnio, a dwa uda mu się pobić kolejny rekord. - Wynik poniżej 5 h wydawał się realny.

19 07 2016 - 06:25

Znów Delfinki narozrabiały!

Znów Delfinki narozrabiały!

Julia Małachowska zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal na 50 m po powierzchni wraz z nowym rekordem Polski juniorek i seniorek...