Newsy

02 08 2017 - 05:37

Starosta na Mistrzostwach Europy!

Starosta na Mistrzostwach Europy!

W rumuńskiej miejscowości Valcea odbyły się XV Mistrzostwa Europy Młodzików, w których o zwycięstwo rywalizowało blisko 300 zawodników reprezentujących 30 kraje.

Polskę reprezentowała grupa 6 zawodników, która na co dzień trenuje w klubach z Warszawy, Rzeszowa oraz Łomży. Nasi przedstawiciele boksowali ze zmiennym szczęściem i ostatecznie dwóch z nich zdobyło 5-te miejsca. Walki finałowe zdominowali bowiem reprezentanci Rosji, Anglii i Ukrainy.
Dużo lepiej, w klasyfikacji końcowej zaprezentował się reprezentujący nasz kraj sędzia klasy międzynarodowej Eligiusz Komarowski, na co dzień Starosta Pilski. W gronie blisko 30-tu sędziów, wśród których byli m.in. Ci, sędziujący znaczące walki na ringach olimpijskich czy światowych (np. w ramach Światowej Ligi Boksu World Series Of Boxing), Polak -  Eligiusz Komarowski znalazł się w elitarnym gronie sędziów, którzy podczas całych mistrzostw nie popełnili błędu w trakcie sędziowania na punkty.

Eligiusz
Komarowski:
Nominacja do sędziowania Mistrzostw Europy to dla mnie duże wyróżnienie. Na zawody jechałem z przeświadczeniem, że muszę jak najlepiej reprezentować nasz kraj. Miałem świadomość tego, że na ringu w Rumunii pojawi się sędziowska elita w wymiarze nie tylko europejskim, ale i światowym. Moje doświadczenie sędziowskie w porównaniu do ich doświadczenia nie było aż tak duże, gdyż pasja sędziowska trwa u mnie zaledwie 9 lat. Natomiast wielu kolegów po fachu, których spotkałem w Rumunii może pochwalić się aż 30-sto letnim stażem. Zawody trwały 8 dni, w ich trakcie wystąpiłem w roli sędziego ringowego aż 15 razy, z kolei jako sędzia punktowy 60 razy. Wyboru sędziów dokonywał każdorazowo komputer, który typował nas do oceny konkretnej walki. Wybór ten wynikał m.in. z poziomu dotychczasowego sędziowania. Dla każdego sędziego, tak i dla mnie ważny jest jeszcze jeden element. W trakcie ostatecznego podsumowania okazało się, że jestem w małym, bo aż 3-osobowym gronie sędziów, którzy w trakcie całych mistrzostw nie „wpadli” w tzw. „jedynkę” to znaczy, że nie pomylili się w werdykcie punktowym. Pozostałym 27 sędziom ta sztuka niestety nie udała się.     


PozostaŁe newsy

29 06 2017 - 08:50

Krystian na fali

Krystian na fali

W Poznaniu odbył się kolejny międzynarodowy mecz bokserski organizowany przez Fundację Wielkopolski Boks. Tym razem przeciwnikiem Polaków była drużyna Czechów z Pilzna.

05 04 2017 - 06:07

Starosta w ringu

Starosta w ringu

To wydarzenie nie miało dotąd precedensu. Pełne trybuny, świetna organizacja, patronat wiceministra – to wszystko w małej Człopie. Jej włodarze egzamin 88 Mistrzostw Polski w Boksie zdali celująco.

09 03 2017 - 08:37

Taki boks w Człopie!

Taki boks w Człopie!

To już pewne! 88 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie odbędą się w tej malej miejcowości.

09 03 2017 - 06:03

Pietrzykowski, Kowalski i Komarowski

Pietrzykowski, Kowalski i Komarowski

Mówili na niego żartobliwie ,,Kaszanka”. Zawsze na obiad po treningu zamawiał ziemniaki z kaszanką – wyznaje dziś Sławomir Nowicki.

20 12 2016 - 09:00

Złotów Fight Night – znaczy sukces!!!

Złotów Fight Night – znaczy sukces!!!

W pełni profesjonalnie przygotowana impreza, na wysokim poziomie sportowym i z pełnymi trybunami kibiców – kapelusz z głowy przed Przemkiem Drajerem i jego pomocnikami!

15 11 2016 - 08:53

PZZ Fight Night 2

PZZ Fight Night 2

Hala w wałeckim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich była areną Gali Sportów Walki PZZ Fight Night 2. Partnerem głównym drugiego takiego przedsięwzięcia były Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. jedna ze spółek tworzących grupę kapitałową Farmutil senatora Henryka Stokłosy.

27 09 2016 - 06:06

Romel kontra Italia

Romel kontra Italia

Krystian Romel, reprezentujący klub Sporty Walki Piła, wystąpił w sobotę w kolejnym międzypaństwowym meczu bokserskim. Iwent organizowany przez Fundację Wielkopolski Boks, mial miejsce w Poznaniu.

20 04 2016 - 09:38

Działo się na Eagle Diamonds Fight Night

Działo się na Eagle Diamonds Fight Night

W Wałczu odbyła się pierwsza z zaplanowanych 6 Gal Eagle Diamonds Fight Night - walki boksu, MMA i K1!

07 04 2016 - 11:46

Zwiedzali Wawel!

Zwiedzali Wawel!

Niestety spod Wawelu nasi młodzi pięściarze wracają bez medali. A na krążki MP liczył przede wszystkim trener Sławomir Nowicki.

26 03 2016 - 07:53

Romel zwycięża

Romel zwycięża

Organizatorem meczu międzypaństwowego Polska - Ukraina w Poznaniu była Fundacja Wielkopolski Boks. W stolicy Wielkopolski zaprezentowało się tam dwóch pięściarzy Sokoła, jeden ze SWP oraz nasz międzynarodowy arbiter.