Newsy

02 08 2017 - 05:41

Pączek i Kuba dotrzymali słowa

Pączek i Kuba dotrzymali słowa

Liczyło się nowe wyzwanie i wspaniały cel!

Na nocnej zmianie tracili niemal świadomość. Oczy odmawiały posłuszeństwa. Jazda na lotnisku był wręcz koniecznością dla bezpieczeństwa. Dali radę. Pierwszy na swoim liczniku zanotował 608 kilometrów, drugi 579...
Uzbierano około na konto małej Michalinki około 5 tys zł.
Brawo Wy!
Była możliwość ucze-stnictwa w tym projekcie. Brzmiał on ,,Ile ujedziemy, tyle pomożemy” Każdy kilometr to była przynajmniej złotówka na charytatywną zbiórkę. Zbierano na pomoc dla Michalinki.
Pomysłodawca Kuba Korta jak i znany ,,szaleniec kolarskich wyczynów” Piotr Nowacki przyznają, iż nie spodziewali się takiego zainteresowania.
- W sumie zakładaliśmy, iż wspierać nas będzie na całym dystansie może 4 – 6 osób.  Było znacznie więcej – mówi Kuba. – Ba, w całym projekcie przewinęło się dokładnie 107 osób – podkreśla Piotr.
Projekt polegał na nieustannej, 24 godzinnej, jeździe na rowerze z zabezpieczeniem technicznym.
 W większej części event odbywał się na płycie pilskiego lotniska. Trasa poza nim obejmowała korzystanie drogi Piła – Zelgniewo – Śmiłowo – Kaczory – Dziembowo - Ujście – Piła.
Organizator zadbali o szczegóły. Było specjalne miasteczko, wolontariusze, nie brakowało niczego. Udała się także zbiórka pieniędzy ,,Serduszko dla Michalinki”
Michalinka Binek z Rososzycy to mała superbohaterka, która ma zaledwie sześć miesięcy, a za sobą 4 poważne operacje oraz 2 cewnikowania serduszka.
Jej największym wrogiem, z którym dzielnie walczy, odkąd tylko zaczerpnęła swój pierwszy oddech, jest bardzo skomplikowana i rzadka odmiana wady serca.
Słowa dotrzymał Nowacki, który na otwarciu mówił o certyfikatach; brązowym, srebrny i złotym. Ostatni najważniejszy – platynowy, zarezerwował dla siebie. W ciągu doby przejechał dokładnie 608 kilometrów.
Jak na organizatora przystało kroku próbował dotrzymać mu Kuba Korta czy inni przyjaciele: Krzysztof Masalski, Jacek Makowski i Tomasz Chadryś z Piły.
- Kryzys przyszedł około 6 nad ranem – opowiada Piotr Nowacki. – Musieliśmy dla bezpieczeństwa zjechać z trasy na lotnisko. Oczy odmawiały posłuszeństwa, zamykały się. Było wtedy ciężko – dodaje.
Łącznie na posiłki regeneracyjnie, przerwy techniczne, wykorzystano 3 godziny.
Organizm jednak protestował. Kompletnie obolała była przede wszystkim pupa. Tarcie było niesamowite. Nie pomagały zmiany spodenek, kremy na otarcia…
Wyzwanie jednak przesłaniało niedogodności.
Obok pilan wyróżniali się reprezentanci z Wałcza i  Złotowa, w tym 45-letni Marcin Betscher, swego czasu zawodnik Drogowca Złotów, któremu groźny wypadek samochodowy przekreślił świetnie zapowiadającą się karierę.
 Ojciec Marcina – Zbigniew, jak pamiętamy,  był w 1966 roku mistrzem Polski juniorów LZS i wicemistrzem Polski seniorów w 1970 roku!
- Kiedy otrzymałem zaproszenie od mojego kolegi, Piotra Nowackiego – mówi Marcin Betscher – nie wahałem się ani chwili. Bardzo chciałem pomóc tej dziewczynce, a drugie, że była to szansa, by jak przed laty poczuć się jako kolarz w prawdziwym peletonie! W peletonie, wśród przyjaciół jedzie się raźniej! Przejechałem w sumie 256 km, niestety, zapadające ciemności nie pozwoliły mi dalszą jazdę ze względu na słaby wzrok.
Grupa ze Złotowa, Krajenki i Blękwitu, to oprócz mojej osoby wystąpiła w składzie: Krzysztof Kudyba, Wiesław Fidurski, Andrzej Karłowicz, Paweł Szpot i Patryk Gala.
Takich inicjatyw więcej – zgodnie podkreślali wszyscy uczestnicy tej wspaniałej zabawy.


PozostaŁe newsy

02 08 2017 - 04:52

Adrian po perypetiach

Adrian po perypetiach

Mimo wakacji lekkoatleci pilskiej Gwdy po starcie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Suwałkach i Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu, kolejny weekend wykorzystali na udział w ogólnopolskim mityngu Mili Tucholskiej.

14 07 2017 - 06:30

Robert Judycki: Zawody te, to prawdziwy hardkor

Robert Judycki: Zawody te, to prawdziwy hardkor

Zawody zorganizował Klub Motorowy Szczecin , Gmina Mielno oraz Zarząd Okręgowy PZM w Szczecinie przy wsparciu Urzędu Morskiego w Słupsku i Firmy Mielno Holding Sp. z o. o. W Mielnie rozegrano III i IV rundę Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego w motocyklowych rajdach Cross Country.

14 07 2017 - 06:17

Susane jest młodsza, ale...

Susane jest młodsza, ale...

W Halluin we Francji odbywało się wiele imprez międzynarodowej rangi, w których startowali reprezentanci zarówno pilskiej Gwdy jak i Gwardii.

14 07 2017 - 06:16

Doświadczenie Lewandowskiego

Doświadczenie Lewandowskiego

Modelarze nie zwalniają tempa.Znów spotkali się na lotnisku w Pile. To była już trzecia tura Grand Prix Piły F1H.

14 07 2017 - 06:11

Polski Linka bliski celu

Polski Linka bliski celu

To były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

29 06 2017 - 08:37

Poskromił Diablaka

 Poskromił Diablaka

To wprawdzie hardkorowy temat, ale biegi ultra to już dzisiaj żadna nowość. Te kojarzone z górską przyrodą, ekstremalnie wybitnie, przede wszystkim. Jest już tyle ludzi na świecie, którym nie wystarcza zwykłe bieganie na 10, 20 czy 40 km, którzy ciągle szukają czegoś nowego, przygotowują się do co raz ekstremalnych wyzwań.

27 06 2017 - 08:32

Grzymalici po raz 34

Grzymalici po raz 34

To była już 34 edycja tego chodzieskiego wydarzenia. Rywalizowało w niej blisko 400 uczestników oraz wielu w kategoriach dzieci.

21 06 2017 - 05:01

Kowalski pojedzie na Kanary

Kowalski pojedzie na Kanary

W sobotę odbyła się kolejna edycja Biegu Zawilca w Złotowie. W biegu głównym wystartowało blisko 800 zawodników plus setka miłośników nordic walking

21 06 2017 - 04:47

Woda na poziomie 11 stopni Celsjusza

Woda na poziomie 11 stopni Celsjusza

- Zawody przejdą do historii jako jedne z najtrudniejszych, już nie tylko ze względu na malowniczą trasę rowerową Lubasz – Czarnków, ale przede wszystkim właśnie przez pogodę – mówi Szymon Szwed, szef Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu.

05 04 2017 - 06:10

Idźmy do przodu

Idźmy do przodu

Przeżył już prawdziwe piekło. Dziesięć miesięcy spędził w więzieniu. Nie byle jakim. W Serbii! Stracił tam 2 zęby i schudł 17 kilo. Tak! Jak mówi trafił do miejsca, gdzie nie ma żadnych zasad, a ludzie traktowani są gorzej od śmieci …