Newsy

02 08 2017 - 04:55

Młodzież miała się od kogo uczyć

Młodzież miała się od kogo uczyć

Te zawody z pewnością można nazwać wydarzeniem sezonu modelarskiego w Pile. - Ba, a nawet w Polsce! – podkreślają organizatorzy.

- Po raz pierwszy takie oficjalne zawody rozegrano również w klasie F1A Standard. Od tego momentu ta klasa będzie rozgrywana równolegle z klasą F1A – tłumaczy nam Eugeniusz Umański, jeden z przedstawicieli klubu modelarskiego w Pile.
- Na taki event z niecierpliwością czekało bardzo wielu modelarz. I to nie tylko z Piły, ale i z całej Polski – mówił Henryk Krupa, wiceprzewodniczący Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego. – Od tej pory będzie to obligatoryjne – dodawał.
Niebo nad pilskim lotniskiem zaroiło się od modeli wolnolatających. Po raz kolejny udowodniono, że sympatyków podniebnych szaleństw  w naszym regionie nie brakuje.
Dodatkowego smaczku pilskiej imprezie dodawał fakt startu reprezentantów Polski. Do Piły zjechali zawodnicy (obok reprezentantów regionu) z wielu zakątków kraju: Białegostoku, Słupska, Krosna, Wrocławia, Opola, Lubina, Szczecina, Środy Wielkopolskiej czy Bydgoszczy.
W tym gronie można było zauważyć wiele sław jak choćby Dariusz Stężalski - były Mistrz Świata czy też Antoni Sulisz i Roman Gołubowski.
- Takich modelarskich tuzów na pilskim lotnisku jeszcze nie gościliśmy – zachwycają się organizatorzy.
A stało się to za sprawą świetnych kontaktów Ryszarda Lewandowskiego - prezesa Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych, który na każdym kroku udowadnia jak wiele można.
Organizatorom nie przeszkodził fakt, że pilskie lotnisko na czas zawodów nie zostało wyłączone z działalności lotniczej. - Przy takich zawodach, tak jak jest to czynione gdzie indziej – uważa Umański.
Doświadczeni modelarze z Piły poradzili sobie i z tym utrudnieniem, a młodsi uczestnicy byli odpowiednio instruowani.
O sportową stronę zawodów nie trzeba było się martwić. Skoro startowała obecna (cała) Kadra Narodowa, która za trzy tygodnie udaje się na Mistrzostwa Świata na Węgrzech, można było o to być spokojnym.  
Młodzież miała zatem od kogo się uczyć.
Trzeba przyznać, że pilscy modelarze również odegrali nietuzinkowe role.
Na przykład Robertowi Izbanowi, reprezentującemu obecnie Aeroklub Słupski, zabrakło jednej sekundy aby uczestniczyć w tak zwanych ,,lotach dogrywkowych‘’i ów ostatecznie zajął piąte miejsce w klasie F1A (stracił model”
Zaginęły jeszcze cztery modele …
 ,,Uciekły” z terenu lotniska, ale dzięki wspaniałej postawie Urszuli Kaczmarek z Piły (i nie tylko jej) trzy z nich się znalazły.  
- Czy takie imprezy powinny znajdować się w kalendarzu imprez modelarskich co roku? Nie tylko takie pytanie zadawali organizatorzy.
Dziękowali oni na koniec Prezydentowi  Miasta Piły  Piotrowi  Głowskiemu, za ufundowanie okazałych  pucharów, za nieocenioną pomoc pilskiemu MOSiR oraz MDK w Trzciance i za gościnność Aeroklubu Ziemi Pilskiej.
Do zobaczenia za rok.


PozostaŁe newsy

02 08 2017 - 05:14

Margonin wakeboardem stoi

Margonin wakeboardem stoi

Trzy lata temu ,,wake” został uznany za hit lata. Teraz sukcesy margonińskich wakeboardzistów już dawno przyćmiły poczynania miejscowych futbolistów!

02 08 2017 - 05:05

Kolejnym razem efekt będzie korzystniejszy

 Kolejnym razem efekt będzie korzystniejszy

Piąte miejsce w konkursie Toyota i Koń, przypadło w udziale Łukaszowi Stokłosie i Dawidowi Skibie!

02 08 2017 - 05:01

Jogujemy w parku

Jogujemy w parku

Prelegentka ostatniej “Jogi w pilskim parku” swoją pracę opiera na leczeniu ruchem oraz technikami masażu głębokiego. Podczas zajęć wykorzystuje wiedzę z zakresu jogi, fizjoterapii i treningu funkcjonalnego.

29 06 2017 - 08:44

Sikorski także dla Michalinki

Sikorski także dla Michalinki

Jacek Sikorski to także projekt polegający na nieustannej , 24 godzinnej, jeździe na rowerze z zabezpieczeniem technicznym. Wszystko połączone będzie ze zbiórką pieniędzy, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc dla Michalinki Binek z Rososzycy.

29 06 2017 - 08:38

Nikt nie stracił swojego modelu

Nikt nie stracił swojego modelu

Za nami dwie jakże udane imprezy modelarzy. Najpierw pokazali się Ci, startujący w klasie F1H (modele swobodnie latające ), którzy wyznaczyli sobie spotkanie na lotnisku w Pile w ramach cyklu trzech spotkań Grand Prix Piły.

29 06 2017 - 08:17

Poszukiwanie zdrowia, radości, oddechu ...

Poszukiwanie zdrowia, radości, oddechu ...

Park i joga to dobry sposób, aby rozpocząć poszukiwania, aby poprawić zdrowie, kondycje, samopoczucie. Chodzi o spotkania, o relacje, o bycie RAZEM…

29 06 2017 - 05:31

PWSZ - W klimacie agroturystyki

PWSZ - W klimacie agroturystyki

Studenci, na co dzień członkowie KU AZS PWSZ w minionym roku akademickim rywalizowali w 6 imprezach rangi Akademickich Mistrzostw Polski

29 06 2017 - 05:27

PWSZ - Paraolimpijska Boccia

PWSZ - Paraolimpijska Boccia

Całe przedsięwzięcie organizacyjne przygotowane przez Stowarzyszenie „Daj radość niepełnosprawnym” z Piły, sprawnie przeprowadzili pracownicy Studium WFiS oraz studenci I roku fizjoterapii PWSZ w Pile.

27 06 2017 - 08:15

Żegnaj Marku

Żegnaj Marku

Odszedł nieoczekiwanie. Dla wielu było to szokiem. Marek Modrak, szef wspaniale rozwijającej się firmy SAF HOLLAND, wielki sympatyk sportu, człowiek o wielkim sercu, nie żyje.

21 06 2017 - 04:14

Na jogowej łące

Na jogowej łące

Jeszcze trochę, a Jogoranek wkomponuje się w parku, w mieście. Przynajmniej tego życzy pomysłodawczyni dziecięcych sesji, dopasowanych do temperamentu uczestników