Newsy

02 08 2017 - 05:39

Miłosz brązowy medalista

Miłosz brązowy medalista

Transilvania European Cross Festival

Targu Mures, blisko 150 tys. miasto na północy w Rumunii gościło uczestników European Championships. Rywalizację przeprowadzono w kilku konkurencjach, w tym, w interesującym nas CossDuathlonie i CrossTriathlonie.
Próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności w kraju Hrabiego Draculi, pokazał Miłosz Czechowicz. Na co dzień szkolący młodych adeptów kolarstwa w pilskim UKS Sportowiec, także jest miłośnikiem wielu innych, nawet tych ekstremalnych, konkurencji.
Teraz przywdział biało-czerwony trykot by stanąć do walki w dalekiej Rumunii. Tam rywalizował Mistrzostwach Europy w CrossDuathlonie, osiągając nie lada sukces w kategorii wiekowej 20-24.
W tej górskiej miejscowości (Targu Mures), startujący mieli do pokonania 6 kilometrów biegu górskiego (250 m przewyższeń), 20 kilometrów rowerem górskim (600 m  przewyższeń) kończąc jedną 3 kilometrową pętlą biegu.
Na starcie blisko 110 zawodników. Po biegu Miłosz plasował się znakomicie, bo na 6 miejscu Open/ W kolejnym etapie - rowerowym – miał jednak problemy sprzętowe. Wywrócił się  i spadł na 13 pozycję.
W ostatniej odsłonie systematycznie odrabiał straty. Ostatecznie wpada na metę jako jedenasty, ale mając trzecią lokatę i brązowy medal  swojej  kategorii wiekowej.
Miłosz to jednak człowiek, który spoczywa na laurach. Nazajutrz, po szybkiej regeneracji, wystartował w CrossTriathlonie. Tutaj również pokazał się bardzo dobrej strony. Wynik - 24 miejsce Open i 5 w kategorii do 24 lat – mówi sam za siebie.
- Jestem bardzo zadowolony z wyniku jaki uzyskałem podczas tegorocznych ME. W trakcie przygotowań wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji biegowej, jak również rowerowej. Liczne starty często zakończone czołowymi miejscami napawały optymizmem. W moim mniemaniu trasa mocno różniła się w stosunku do ubiegłorocznej. Wprowadzone zostały elementy techniczne jak również bardzo szybkie odcinki na których można było rozpędzić się do 60 km/h. Runda biegowa z początku szybka, dużo zbiegów w drugiej części ponad kilometrowy podbieg. Było naprawdę ciężko – mówił nam po powrocie z Rumunii Miłosz.
W kraju legendarnego Drakuli towarzyszył mu nie tylko tytularny sponsor drużyny UKS Sportowiec Piła – Artur Gaj , ale także Krzysztof Kowalski z Bydgoszczy, który startował Crosstriathlonie.


PozostaŁe newsy

02 08 2017 - 05:17

Ile ujadą, tyle pomogą!

Ile ujadą, tyle pomogą!

Pod patronatem Tygodnika Nowego! To projekt 24 godzinny. Polega na jeździe rowerem z zabezpieczeniem technicznym. Wszystko połączone będzie ze zbiórką pieniędzy, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc dla Michalinki Binek z Rososzycy.

02 08 2017 - 05:10

Egzamin zdany fruwająco!

Egzamin zdany fruwająco!

Niewątpliwie jest to największy sukces tego młodego zawodnika – komentuje trener Czechowicz

14 07 2017 - 06:10

,,Moczyli buciki”

 ,,Moczyli buciki”

Szósta edycja Bike Cross Maraton zawitała nad Wartę. Dokładnie start i meta zlokalizowane były w miejscu urokliwym, ale ukrytym na co dzień przed wzrokiem turystów - Niedaleko Murowanej Gośliny, przy przystani Binduga.

29 06 2017 - 05:18

Serduszko dla Michalinki

Serduszko dla Michalinki

Projekt polegać będzie na nieustannej , 24 godzinnej, jeździe na rowerze z zabezpieczeniem technicznym. Wszystko połączone będzie ze zbiórką pieniędzy, które w całości zostaną przeznaczone na „SERDUSZKO MICHALINKI”

27 06 2017 - 08:36

Kręcą, że aż miło patrzeć

Kręcą, że aż miło patrzeć

Koszulka Mistrza Wielkopolski w Kolarstwie Górskim na terenach Księżych Gór w Pniewach, to jedno. Młodzież spod znaku pilskiego UKS Sportowiec, wywalczyła ponadto trzy medale…

21 06 2017 - 05:13

Lubią interwały

Lubią interwały

Teraz przed nimi kolejne dwie edycje w Wyrzysku (28 maja) i w Chodzieży (11 czerwca).

17 04 2017 - 07:22

Mega dystanse im nie obce

Mega dystanse im nie obce

Z kolei przed tygodniem ta sama ekipa “Duathlonistów” wystartowała w Wyrzysku - na identycznym dystansie. - Impreza bardzo sympatycznie i kameralnie zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku

19 07 2016 - 06:02

Wyrzysk potrafi – to była kwintesencja MTB!

Wyrzysk potrafi – to była kwintesencja MTB!

Wszyscy, którzy choć raz zasmakowali błota w Wyrzysku z tęsknotą wypatrują przełomu maja i czerwca w kalendarzu, bo wiadomo że w tym terminie Wyrzysk czeka…

18 05 2016 - 13:28

Marta kolarstwa warta

Marta kolarstwa warta

Na trasie wyścigu wykorzystała wiele rad doświadczonego kolarza męża. - Sprawdziły się w praktyce. Dzięki temu mogłam bezpiecznie dojechać do mety – cieszy się nasza mistrzyni.

20 04 2016 - 09:21

Udana ,,Dziewiątka”

Udana ,,Dziewiątka”

Jana Balcerzaka nikomu przedstawiać nie trzeba. Dla niego rower to coś więcej niż tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B. To dla niego sposób na życie. To nasz stary, dobry cyklista, znany przede wszystkim jako animator ,,Sobót na dwóch kółkach”. Ale nie tylko.