Newsy

02 08 2017 - 05:14

Margonin wakeboardem stoi

Margonin wakeboardem stoi

Trzy lata temu ,,wake” został uznany za hit lata. Teraz sukcesy margonińskich wakeboardzistów już dawno przyćmiły poczynania miejscowych futbolistów!

Od 7 lat Margonin ma się czym chwalić. W sumie cały kraj, bowiem stał się bogatszy o kolejny profesjonalny wyciąg do nart wodnych i wakeboardingu. Od tego czasu głośniej nie tylko o Margoninie, ale też o tej, jakby nie patrzeć, bardzo widowiskowej dyscyplinie, w całym regionie.
Wyciąg zlokalizowany na jeziorze Margonińskim jest co jakiś czas areną nie tylko krajowych eventów, ale również miejscem, gdzie swoje umiejętności podnoszą sympatycy wakeboardingu.
A to jest sport – takie połączenie nart wodnych, snowboardingu i surfingu. Dla niewtajemniczonych krótko mówiąc polega na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się linki przypiętej do łodzi lub – tak jak w przypadku Margonina – za pomocą wyciągu.
Trzy lata temu ,,wake” został uznany za hit lata.
Powstają różnego rodzaju ,,wakeparki”, coraz więcej organizuje się zawodów, na których można zobaczyć wiele nowym kombinacji, trików. Aż miło popatrzyć.
W Margoninie od 5 lat działa szkółka, która prowadzi Mateusz Majchrzak. Dzięki wsparciu UMiG oraz miejscowej firmy Bro-Margo młodzież (przewinęło się już blisko 60 osób) ma możliwości nie tylko szkolenia na blisko 1000 metrowej trasie wyciągu, ale i uczestnictwa w wielu wyjazdowych zawodach. Tak jak i teraz  w Koszalinie, Sosnowcu czy w Gnieźnie, a nawet w Lublinie.
Pierwsza połowa lipca to wyjazdy i starty.
Na początek był Koszalin i zawody Wake CUP.
Tam efektowne ewolucje w powietrzu, zapierające dech w piersiach skoki z przeszkód pokazali najlepsi riderzy kraju. W trzech kategoriach pokazało się wielu ,,artystów” wodnej akrobatyki.
W najmłodszej kategorii pokazał się Jakub Kado z Margonina. Nie był faworytem, ale kunszt jaki zaprezentował dokładnie wręcz talk ,,speszył” faworyzowanego zawodnika, ten w finałowym pokazie został przez Kubę zdeklasowany.
Tydzień później w Sosnowcu, w zawodach z okazji 3 urodzin Wake Zone Stawiki, prawie całe podium w kat. U-15 było z Margonina!
Tutaj zwyciężyła Martyna Andrzejczak, przed Agnieszką Kado.
W zawodach WAKE FIGHTERS w Lublinie znów było głośno o reprezentantach Margonina. Zaszalał Jakub Kado a także Agnieszka Kado. Oboje wygrali odpowiednio w kat U-15 i U-12. Co więcej na pierwszym miejscu kat. U-15 ukończyła Martyna Andrzejczak, a Ula Bartecka była trzecia.
- Nasze wojaże udanym występem na Mistrzostwach o Puchar Prezydenta Miasta, ukończył Patryk Wegner. Nasz zawodnik w połowie lipca okazał się najlepszy w Gnieźnie w kategorii do 13 lat, a tuż za nim skalsyfikowany został drugi z naszych przedstawicieli - Maksymilian Politowski – podsumowuje niezwykle pracowity okres trener Mateusz Majchrzak.
Margonin zatem wakeboardem stoi. Młodzież niebawem weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Brwinowie koło Warszawy, a niektórzy np. Kuba Kado oraz Agnieszka Kado będą reprezentować kraj na Międzynarodowych Zawodach w Bratysławie.
I tak trzymać!


PozostaŁe newsy

02 08 2017 - 05:05

Kolejnym razem efekt będzie korzystniejszy

 Kolejnym razem efekt będzie korzystniejszy

Piąte miejsce w konkursie Toyota i Koń, przypadło w udziale Łukaszowi Stokłosie i Dawidowi Skibie!

02 08 2017 - 05:01

Jogujemy w parku

Jogujemy w parku

Prelegentka ostatniej “Jogi w pilskim parku” swoją pracę opiera na leczeniu ruchem oraz technikami masażu głębokiego. Podczas zajęć wykorzystuje wiedzę z zakresu jogi, fizjoterapii i treningu funkcjonalnego.

02 08 2017 - 04:55

Młodzież miała się od kogo uczyć

Młodzież miała się od kogo uczyć

Te zawody z pewnością można nazwać wydarzeniem sezonu modelarskiego w Pile. - Ba, a nawet w Polsce! – podkreślają organizatorzy.

29 06 2017 - 08:44

Sikorski także dla Michalinki

Sikorski także dla Michalinki

Jacek Sikorski to także projekt polegający na nieustannej , 24 godzinnej, jeździe na rowerze z zabezpieczeniem technicznym. Wszystko połączone będzie ze zbiórką pieniędzy, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc dla Michalinki Binek z Rososzycy.

29 06 2017 - 08:38

Nikt nie stracił swojego modelu

Nikt nie stracił swojego modelu

Za nami dwie jakże udane imprezy modelarzy. Najpierw pokazali się Ci, startujący w klasie F1H (modele swobodnie latające ), którzy wyznaczyli sobie spotkanie na lotnisku w Pile w ramach cyklu trzech spotkań Grand Prix Piły.

29 06 2017 - 08:17

Poszukiwanie zdrowia, radości, oddechu ...

Poszukiwanie zdrowia, radości, oddechu ...

Park i joga to dobry sposób, aby rozpocząć poszukiwania, aby poprawić zdrowie, kondycje, samopoczucie. Chodzi o spotkania, o relacje, o bycie RAZEM…

29 06 2017 - 05:31

PWSZ - W klimacie agroturystyki

PWSZ - W klimacie agroturystyki

Studenci, na co dzień członkowie KU AZS PWSZ w minionym roku akademickim rywalizowali w 6 imprezach rangi Akademickich Mistrzostw Polski

29 06 2017 - 05:27

PWSZ - Paraolimpijska Boccia

PWSZ - Paraolimpijska Boccia

Całe przedsięwzięcie organizacyjne przygotowane przez Stowarzyszenie „Daj radość niepełnosprawnym” z Piły, sprawnie przeprowadzili pracownicy Studium WFiS oraz studenci I roku fizjoterapii PWSZ w Pile.

27 06 2017 - 08:15

Żegnaj Marku

Żegnaj Marku

Odszedł nieoczekiwanie. Dla wielu było to szokiem. Marek Modrak, szef wspaniale rozwijającej się firmy SAF HOLLAND, wielki sympatyk sportu, człowiek o wielkim sercu, nie żyje.

21 06 2017 - 04:14

Na jogowej łące

Na jogowej łące

Jeszcze trochę, a Jogoranek wkomponuje się w parku, w mieście. Przynajmniej tego życzy pomysłodawczyni dziecięcych sesji, dopasowanych do temperamentu uczestników