Newsy

02 08 2017 - 05:10

Egzamin zdany fruwająco!

Egzamin zdany fruwająco!

Niewątpliwie jest to największy sukces tego młodego zawodnika – komentuje trener Czechowicz

Trasa tegorocznych MP cross country została specjalnie zaprojektowana i sztucznie wykonana na tą imprezę. -Nie była specjalnie trudna technicznie w porównaniu z innymi trasami tegorocznych pucharów Polski m.in. w Jeleniej Górze czy też Bielsku Białej - uważa trener Miłosz Czechowicz.
To sztuczne wzniesienie o wysokości 134 m n.p.m. na warszawskim Ursynowie w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Miejsce to od lat jest szczególnie bliskie miłośnikom dwóch kółek, a także mountainboardingu, biegania i paralotniarstwa – dodaje trener pilskich kolarzy.
Na warszawskim Ursynowie pokazało się dwóch jego podopiecznych: Jakub Czyż i Miłosz Wojciechowski.
Podczas ostatniej imprezy, startujący w grupie Amator pierwszy pokazał się Jakub Czyż. Niestety pilskiego młodzika dosięgnął pech. Przebite tylne koło zmusiło Kubę do wycofania się z wyścigu…
Nieco później, w licznie obsadzonym wyścigu kat. Junior Młodszy, na dystansie 4 rund pojechał Miłosz Wojciechowski.
Od startu mocne tempo narzuciła dwójka rywali, którzy momentalnie odskoczyli od 13 osobowego peletonu, w którym jechał Miłosz.
- Z rundy na rudę zaczynały powstawać różnice w tej dużej grupie. Ten wyścig ze sporą przewagą wygrał Łukasz Helizanowicz reprezentujący Kcp Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów. Po niespełna godzinie Miłosz dojeżdża na 12 miejscu.  Niewątpliwie jest to największy sukces tego młodego zawodnika – komentuje trener Czechowicz.
A warto zaznaczyć, iż kolarska przygoda Miłosza rozpoczęła się niecałe 3 lata temu od „weekendowych przejażdżek rowerowych”.
Zdaniem zarządu klubu UKS Sportowiec Piła, egzamin przed którym Miłosz stanął na Ursynowie – zdany został „fruwająco”.
Kuba jest uczniem mechanika. W najbliższych planach ma dalsza walkę o punkty w klasyfikacji generalnej wielkopolskiego Pucharu Maratonów MTB. Miłosz z kolei walczy na najdłuższym dystansie Mega, o czołową lokatę w swojej kat. wiekowej.
Obaj, po ostatniej edycji, we wrześniu, zostaną zaproszeni na ceremonię rozdania nagród do Murowanej Gośliny.


PozostaŁe newsy

02 08 2017 - 05:39

Miłosz brązowy medalista

Miłosz brązowy medalista

Transilvania European Cross Festival

02 08 2017 - 05:17

Ile ujadą, tyle pomogą!

Ile ujadą, tyle pomogą!

Pod patronatem Tygodnika Nowego! To projekt 24 godzinny. Polega na jeździe rowerem z zabezpieczeniem technicznym. Wszystko połączone będzie ze zbiórką pieniędzy, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc dla Michalinki Binek z Rososzycy.

14 07 2017 - 06:10

,,Moczyli buciki”

 ,,Moczyli buciki”

Szósta edycja Bike Cross Maraton zawitała nad Wartę. Dokładnie start i meta zlokalizowane były w miejscu urokliwym, ale ukrytym na co dzień przed wzrokiem turystów - Niedaleko Murowanej Gośliny, przy przystani Binduga.

29 06 2017 - 05:18

Serduszko dla Michalinki

Serduszko dla Michalinki

Projekt polegać będzie na nieustannej , 24 godzinnej, jeździe na rowerze z zabezpieczeniem technicznym. Wszystko połączone będzie ze zbiórką pieniędzy, które w całości zostaną przeznaczone na „SERDUSZKO MICHALINKI”

27 06 2017 - 08:36

Kręcą, że aż miło patrzeć

Kręcą, że aż miło patrzeć

Koszulka Mistrza Wielkopolski w Kolarstwie Górskim na terenach Księżych Gór w Pniewach, to jedno. Młodzież spod znaku pilskiego UKS Sportowiec, wywalczyła ponadto trzy medale…

21 06 2017 - 05:13

Lubią interwały

Lubią interwały

Teraz przed nimi kolejne dwie edycje w Wyrzysku (28 maja) i w Chodzieży (11 czerwca).

17 04 2017 - 07:22

Mega dystanse im nie obce

Mega dystanse im nie obce

Z kolei przed tygodniem ta sama ekipa “Duathlonistów” wystartowała w Wyrzysku - na identycznym dystansie. - Impreza bardzo sympatycznie i kameralnie zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku

19 07 2016 - 06:02

Wyrzysk potrafi – to była kwintesencja MTB!

Wyrzysk potrafi – to była kwintesencja MTB!

Wszyscy, którzy choć raz zasmakowali błota w Wyrzysku z tęsknotą wypatrują przełomu maja i czerwca w kalendarzu, bo wiadomo że w tym terminie Wyrzysk czeka…

18 05 2016 - 13:28

Marta kolarstwa warta

Marta kolarstwa warta

Na trasie wyścigu wykorzystała wiele rad doświadczonego kolarza męża. - Sprawdziły się w praktyce. Dzięki temu mogłam bezpiecznie dojechać do mety – cieszy się nasza mistrzyni.

20 04 2016 - 09:21

Udana ,,Dziewiątka”

Udana ,,Dziewiątka”

Jana Balcerzaka nikomu przedstawiać nie trzeba. Dla niego rower to coś więcej niż tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B. To dla niego sposób na życie. To nasz stary, dobry cyklista, znany przede wszystkim jako animator ,,Sobót na dwóch kółkach”. Ale nie tylko.